Nasze rocznice

I rocznica grupy - rok 2006

Pierwszą rocznicę obchodziliśmy w Stowarzyszeniu "Zdrowie i Trzeźwość" - miejscu, gdzie mamy swoje środowe mityngi. Przygotowaliśmy się do tej uroczystości bardzo solidnie. To pierwsza, a więc najważniejsza rocznica. Dwa dni przed mitingiem Prezydent RP ogłosił żałobę narodową, w związku z tragedią w kopalni. Odwołaliśmy zespół, który miał nam grać na zabawie po mityngu. Przybyło wielu uczestników innych grup. Wszyscy (lub prawie wszyscy) przyjęli ze zrozumieniem naszą decyzję o odwołaniu zabawy. Mityng trwał 4 godziny. Wiele osób zabrało głos. Gości poczęstowaliśmy bigosem przygotowanym przez nas. Było też ciasto i napoje.

Ten pierwszy miting prowadzili: Andrzej i Henryk.

Pozostali uczestnicy naszej grupy zajęli się obsługą gości. Okazało się, że taki uroczysty miting może dać wiele satysfakcji, nawet jeśli nie kończy się wspólną zabawą.

II rocznica grupy - 27.10.2007

Doczekaliśmy kolejnej rocznicy. Tym razem połączyliśmy siły i wspólnie z grupą "Omega" zorganizowaliśmy uroczysty miting w Klubie "Bonar" w dniu 27 października. "Omega" świętowała 19 rocznicę.

Mityng prowadzili Rzecznicy grup:

"Omega" - Jarek
"Jutrzenka" - Henryk

bufetem zajęli się Marek i Andrzej. Spotkanie w Klubie "Bonar" poprzedziła msza św. w klasztorze oo. Kapucynów celebrowana przez naszego patrona duchowego oo. Apolinarego.
Frekwencja zaskoczyła nas wszystkich. Przybyło ok. 300 osób!

Mityng trwał ponad 4 godziny a zabawa do 4 nad ranem. Zrezygnowaliśmy z zespołu i zabawę poprowadził DJ Piotrek. Już dawno nie było takiego tłoku. Uczestnicy bawili się na sali, w holu na parterze oraz na I piętrze. Sam mityng odbywał się na II piętrze.

Dzięki pomocy Janka, Andrzeja, Witka i Heńka uzupełniliśmy zapasy. Gościom serwowaliśmy bigos i kiełbasę na gorąco. Ciasto i napoje chłodzące zniknęły w okamgnieniu :)).

Po raz kolejny okazało się, że wspólnymi siłami jesteśmy w stanie podołać wszystkim niespodziewanym sytuacjom.

III rocznica grupy - 25.10.2008

Trzecią rocznicę obchodziliśmy (jak w roku ubiegłym) wspólnie z grupą "Omega" w Łomżyńskim Klubie "Bonar" w dniu 25 października 2008. Po raz drugi organizujemy takie wspólne uroczystości rocznicowe.

Program uroczystości:

  • 18:00 - masz św. w kościele oo. Kapucynów - celebrowana przez Jego Ekscelencję ks. biskupa Bronakowskiego
  • 19:15 - występ Teatru Form Różnych z Zambrowa - sztuka pt. "Uroki życia"
  • 20:15 - otwarty mityng AA
  • 21:00 - zabawa taneczna

Bufet obsługiwali: Marek i Witek

Przybyło dużo gości, m.in: z Zambrowa, Moniek, Ciechanowca, Goniądza, Ostrowi Mazowieckiej, Wysokiego Mazowieckiego, Wyszkowa, Warszawy i innych miast. Podobnie jak w roku ubiegłym wszystkie piętra były zajęte. Goście podzieli się na trzy grupy: jedni brali udział w mityngu na II piętrze, część spędzała czas na rozmowach na I piętrze. Pozostali na parterze w bufecie i na sali tanecznej. Do tańca grał DJ Krzysiek.

Miting w całości przygotowali uczestnicy grup. Poprowadzili go:

Jarek - rzecznik grupy "Omega"
Andrzej - rzecznik grupy "Jutrzenka"

Występ Teatru Form Różnych z Zambrowa zgromadził całą salę. Przedstawienie wielokrotnie było nagradzane brawami. Salwy śmiechu były takim swoistym przerywnikiem między kolejnymi skeczami. Teatr ten wystąpił w Łomży po raz pierwszy. Serdeczne podziękowania dla pani Kierownik i całego zespołu.

Po krótkiej przerwie rozpoczął się mityng otwarty. Udział w nim wzięli wszyscy zainteresowani trzeźwym życiem. Wielu uczestników zabrało głos. Dzielili się swoimi przeżyciami. Widać było radość na twarzach mówiących a także ich rodzin. Wystarczyło, że alkohol zniknął z ich życia a już nic nie było takie samo. Opowiadali o tym z przejęciem, niektórzy z humorem. Ta radość udzielała się wszystkim obecnym. Szczególnie widoczne było to w sali, gdzie odbywała się zabawa.

Mityng rozpoczął się o godzinie 20:45 i trwał 3,5 godziny. Jak zwykle bufet był oblegany. Goście mogli skosztować bigosu i kiełbasy na gorąco. Kawy, herbaty i napoi chłodzących było pod dostatkiem. Zakończenie imprezy o godzinie 3 (czyli o 2 po przestawieniu czasu na zimowy). Zmęczeni ale szczęśliwi wracaliśmy do domu.

Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w naszym święcie. Dziękujemy Łomżyńskiemu Stowarzyszeniu "Zdrowie i Trzeźwość" za pomoc i zorganizowanie części artystycznej i bufetu. Zapraszamy za rok i pogody ducha na kolejne 24 h.

VI rocznica grupy - 16.11.2011

Po długiej przerwie obchodziliśmy kolejną rocznicę. Tym razem uroczysty mityng odbył się dokładnie w dniu powstania grupy (16 listopada - środa).

Mityng prowadzili: Andrzej, Łukasz i Łukasz. Przybyło wielu naszych przyjaciół z różnych grup i miast, chociaż nie było żadnych imprez towarzyszących, np. zabawy tanecznej. O taką rocznicę właśnie nam chodziło i to wspólny sukces całej grupy. Zasady mityngu otwartego były troszkę inne niż na naszych mityngach roboczych, ale dzięki temu możliwość wypowiedzi mieli wszyscy, nie tylko alkoholicy.

Mityng trwał od 18:00 - 20:50 z dziesięciominutową przerwą. Po mityngu zaprosiliśmy naszych gości na poczęstunek. Rozmowy przy "kawie i słodyczach" trwały do 22:00.

VII rocznica grupy - 14.11.2012


W gronie kilkudziesięciu przyjaciół świętowaliśmy kolejną rocznicę naszej działalności. Udział wzięli trzeźwi alkoholicy z wielu miast oraz członkowie łomżyńskiej wspólnoty a także z grup al-anon. Mityng rozpoczął się o godzinie 18:00 a zakończył o 20:30. Później zaprosiliśmy naszych gości na poczęstunek.

To było cudowne przeżycie - zobaczyć tylu ludzi, którzy przejechali szmat drogi, aby być razem z nami (niektórzy ponad 140 km).

VIII rocznica grupy - 20.11.2013

Ostatni mityng rocznicowy na Rybakach. Kolejne będą już w nowym miejscu przy ul. Dwornej 13.

Ten historyczny mityng prowadził Przemek.

IX rocznica grupy - 19.11.2014

Od stycznia br. grupa spotyka się w nowym miejscu. W tym roku nie czyniliśmy jakichś specjalnych przygotowań. Mityng trwał dwie godziny. Udział wzięło ponad dwadzieścia osób. Swoją obecnością zaszczycili nas uczestnicy grup "Jantar" i "Omega" z Łomży oraz uczestnicy i uczestniczki terapii z "Neofita" w Łomży. Po zakończeniu tradycyjnie mieliśmy poczęstunek i to była okazja do poznania naszych gości i wymiany poglądów i doświadczeń.

To był pierwszy mityng w nowym miejscu. Poprowadził go Andrzej. Nowe pomieszczenia nie są tak obszerne jak byśmy chcieli, ale wszyscy się pomieścili. Spotkanie zakończyło się około 21:30.

X rocznica grupy - 18.11.2015

Wspólnota AA ciągle mnie zadziwia. Dziś również. Była większość uczestników naszej grupy, niektórzy z żonami. Przyjechali również nasi przyjaciele z innych miejscowości. Po raz pierwszy udział wzięli pacjenci łomżyńskich ośrodków odwykowych: Neofita i WOPiTU. Łomżyńska grupa "Jantar" również była obecna. W sumie zebrało się ponad 40 osób. Uczestnicy byli w dwóch salach. Duże dwuskrzydłowe drzwi umożliwiały wszystkim słuchanie mówców. Niestety nie mamy tak dużej sali.
Uczestnicy mówili o swoim kontakcie ze Wspólnotą AA i jak w wyniku tego zmieniło się ich życie. Prawie wszyscy odnieśli sukces i nie wrócili do nałogu. Niezbędnym elementem tego sukcesu była uczciwość wobec siebie i innych.

Po mityngu był poczęstunek. Mimo święta nie złamaliśmy swojej zasady, że podczas mityngu nie ma poczęstunków. Przy smakowitych ciastach, kawie i herbacie prowadziliśmy jeszcze ponad godzinę rozmowy. Ogromnie cieszy mnie fakt, że poczęstunek zrobiliśmy w własnych prywatnych pieniędzy a nie z kapelusza.

Na naszą uroczystość przyjechał Michał - kolporter Intergrupy "Narew" w Ostrołęce. Była możliwość zakupu literatury. My jako "Jutrzenka" zakupiliśmy książki i inne periodyki za ponad 100 zł. Ten uroczysty mityng prowadził Krzysztof.

XI rocznica grupy - 16.11.2016

To już 11 lat. Serce się raduje, że kolejny rok pracy za nami. Kilka osób przeszło przez ten program i dziś mamy 6 sponsorów - ludzi, którzy mogą pomóc innym w jego poznaniu.

Ten uroczysty mityng prowadzili Krzysztof i Jacek, który oprócz prowadzenia mityngu przypomniał w skrócie naszą historię. Na ten uroczysty mityng przybyli uczestnicy grup łomżyńskich oraz z Zambrowa i Łysych. Po mityngu był poczęstunek.